מדע בזיוני

מעניין. אולי זה אפילו נכון.

הבלוג של אורן צור-

אורן הוא:
-עוד קורבן של הסטטיסטיקה
-נכשל במבחן טיורינג

כמה הערות על מגילת אסתר. מה אין בפוסט הזה? אין דיון על הנכונות ההיסטורית של סיפור המגילה, גם לא דיון משמים על מוסר וחיסול עמלקים ועמים אחרים. זה גם לא דיון על קיומו של אלוהים. אני בטוח שיש פורומים מצויינים לויכוחים שכאלה.

בשביל להיכנס לאווירה נפתח בשיר שנדמה שנכתב על המגילה – פיקציה, נושאי המגבעת:

הבנות לא אהבו את זה
אבל הבנים מאוד אהבו את זה
הציבור לא הבין בזה
אבל המלך מאוד רצה את זה
אחר כך הוא החליט לדחות את זה
בסוף הוא החליט להקדים את זה
מישהו בא ורומם את זה
אחר כך הוא הרס את זה

הפחד מתגבר על התשוקה
כתבו על זה לא אמרו לך שינו את הדעה
הכוכב הזה נגמר בעוד שניה
ויש הרבה אנשים ואפשר להירגע

זאת הפקה דרך המראה
וכל אחד קיבל שרביט במתנה
אני אוהב את התוכנית היפה
מראים שם חיה שמתחלפת כל שניה
פיקציה, הכל פיקציה

רגע, רגע, יש עוד. הקליקו להמשך הפוסט »

הערה קצרה על הסרטון העלוב של שלום עכשיו. הסרטון הפורימי (?!) הזה של שלום עכשיו (איזה כיף להיות ימני) לא היה ראוי לתגובה אלמלא שני ציוצים של חברה חכמה שאני מוקיר ומעריך:

ברור לי שעבור חלקים נרחבים מהפיד כאן מדובר בעילת אינפול ושלילת תואר שמאלנות, אבל וואלה – אפילו שהוא מלא בעיות, הקליפ של שלום עכשיו בא סבבה.
כן כן, תחסכו ממני את ההטפה. הוא מלעיג, סטיגמטי, לא אינטלגנטי – סו פאקינג וואט. ממי שאמורים לייצג אותי אני מצפה לאפקטיביות, לא לקדושה.

רגע, רגע, יש עוד. הקליקו להמשך הפוסט »

אמנם מתוקף תפקידי כבר סמכא בזוטות רשת סמי מדעיות הייתי צריך לכתוב על זה כבר לפני שבועיים (התירוץ: צייצתי על זה. טוויטר הרג את פייסבוק הבלוגים), אבל לאור השתיקה הרועמת כאן בבלוג, תפרגנו לי כאילו כתיבה מתוך פרספקטיבה הסטורית. על הריונות בתיכון, על נבואה שנתנה גם לשוטים, על פייסבוק המתה, מחלת השפעת החיה: פולמוס כאילו מדעי ומדע כאילו פולמוסי. פוסט שיכול להיחזות כמיון ערימה.

רגע, רגע, יש עוד. הקליקו להמשך הפוסט »

כבר שנים שאני רוצה לפרסם כאן את השיר הזה של זלדה בערב ראש השנה ואף פעם לא יוצא לי כי אין אותו ברשת ולסרוק ולפרסם אותו מהפנקסון הכחול זה די מעצבן לסורק ולקורא. השנה מצאתי אותו כאן ולכן תסבלו. השיר הזה הולך איתי עוד מהטירונות. אלו היו צמד שירים. בלילה ההוא, הפיוטי והתובעני של זלדה יחד עם השיר המשלים מתוצרת פינק פלויד  (שכתבתי גם על קירות מגדל השמירה וגם על האפוד)  שהיה המהות של הטירונות:

Run, rabbit run | Dig that hole, forget the sun |  And when at last the work is done  | Don't sit down it's time to dig another one.

עם השנים השיר (שניהם) והאשמה הפכו משמעותיים יותר. למעשה השירים האלו משקפים את הבעיה העיקרית בחיים שלי. בחיים המודרניים (של רובינו?).  צריך לבוא כאן פוסט ארוך על הרגלי פנאי ועבודה ובעיקר על פנאי נפשי, אבל הפעם, לקראת ראש השנה אעשה חשבון נפש (מדוע לא קיימתי את שבועתי?) ואתן לזלדה לדבר.

רגע, רגע, יש עוד. הקליקו להמשך הפוסט »

ערימה לסיום שנה

אוגוסט 30th, 2013

זו דרכו הצנועה של הבלוג להתעורר, להתמתח ולחזור לחיים בעצלתיים במה שיהיה בתקווה פוסט לשבוע (כולל מע"מ, לא כולל מיוני ערימה). והפעם, ערימה בלשנית-פופולרית ומאופאפת (אתם לא יודעים מה זה?!). בתפריט – השוואת השפות המוזרות ביותר (כן, כמו שחשדתם, אנגלית היא אחת מהן), גלידה וקרקרים, הצפנה עממית, דינוזאורים, תינוקות ושפה (קומיקס) וגם צרור קללות לשנה החדשה – הכל במיון הערימה לשבת ולראש השנה.

רגע, רגע, יש עוד. הקליקו להמשך הפוסט »

חושבים מסתבר שאני נחשד "כאדם חושב" ולכן קיבלתי אימייל מעמוס שוקן בכבודו ובעצמו (כלומר מכתובת דואר הזבל של הארץ divur@haaretz שמתוחזק על ידי חברת הדואר השיווקי activetrail).  שוקן מפציר בי "להצטרף למהפכה הדיגיטלית" (לא פחות) ו"להצטרף כמנוי" (כלומר לרכוש מנוי, אבל הקישקושים הקוגניטיביים של מומחי פירסום מרחיקים את איזכורי התשלום מההפצרה והפיתוי).

אין לי מושג מתי בדיוק הפקרתי את כתובת הדואר האלקטרוני טרף לשיני הספאמרים של הארץ (ועוד את הכתובת העיקרית) אבל נניח לזה.

הסיבה שלא ארכוש מנוי למהדורה הדיגיטלית היא בדיוק הסיבה שכבר שנים שאני לא קונה את המהדורה המודפסת.  אז למה אני לא קונה את הפרינט?

רגע, רגע, יש עוד. הקליקו להמשך הפוסט »

 

A Squirrel Dying In Your Front Yard May Be More Relevant To Your Interests Right Now Than People Dying In Africa
[מארק צוקרברג, כתגובה לשאלה על האירגון של הניוז-פיד בפייסבוק]

בציטוט הזה נתקלתי בספר The Filter Bubble של איליי פריזר (Eli Pariser). באופן אירוני משהו, זה היה ספר הקינדל הראשון שקראתי – ספר שתקף כמה מהרעיונות המרכזיים שעומדים בבסיסו של הקינדל – פרסונליזציה אופטימלית ומעין מונופול על אספקת התכנים והשרותים. כבר שנה שאני מתכוון לכתוב על הספר, המשמעויות שלו וביטויים נוספים של הבועה הזו שכולנו הולכים ונכלאים בה אבל לא אסתעייא מילתא. מצד שני, צדיקים כמוני – מלאכתם נעשית על ידי אחרים וכך אני יכול להציע לקוראי הבלוג האדוקים מיון ערימה שהוא מעין דיון, או לפחות מסגרת של דיון מעורר מחשבה. אז מה יהיה לנו כאן? יהיו כמה בלוגרים מצויינים, שניים מהם  (ממלכת עילם ותודעה כוזבת) כותבים בתדיירות נמוכה מדי (זו בהחלט נזיפה!).

רגע, רגע, יש עוד. הקליקו להמשך הפוסט »

האסימונים שלי על (תוצאות) הבחירות. ובתור מי שבקושי כותב על פוליטיקה אני כמובן יודע על מה אני מדבר. אז מה יש לנו כאן? יש מנצחים מפתיעים, קוזאקים נגזלים, סוגיות מהתלמוד ומונטי פייתון.

רגע, רגע, יש עוד. הקליקו להמשך הפוסט »

בתיבת הדואר נחתה הזמנה מפתה בזו הלשון:

שלום רב,
חברת YellowHead מפעילה צ'ט אנושי שמתופעל ע"י צוות מכירות מיומן להגברת המכירות באתרים בזמן אמת.
בחנו את האתר שלך http://www.sciencefriction.net והוא נמצא מתאים לשירות זה. אנחנו כל כך בטוחים שנגדיל לך את המכירות ולכן אנחנו מוכנים להציע לך את הצ'ט כולל צוות המכירות שלנו לשבועיים ניסיון חינם ללא כל התחייבות.
מהניסיון שלנו ומדיווח הלקוחות הרבים שלנו, ניתן לצפות לגידול במכירות של  56 עד יותר מ 300 אחוזים.

[…בילבולי מוח. עוד בילבולי מוח. פיתפותי ביצים עם תוספת זיוני שכל.  כמה שהם ישנו לי את האתר ואת החיים, יצמיחו שיער על הקרחת יקטינו את הכרס ללא מאמץ, יאריכו ויעבו את הדרוש הארכה ועיבוי ויצ'פרו אותי ברולקס מהדורה מוגבלת . בערך…

ולקינוח, בסוף האימייל:]

זהו אינו דואר ספאם – זוהי הצעת חד פעמית להגדלת מכירות באתר שלכם. אין לנו כל כוונה לשלוח לכם מייל שוב במידה ותבחרו שלא לענות. תוכלו גם להשיב להודעה זו עם "הסר" בשורת הנושא כדי לוודא שלעולם לא נשלח לכם כל הודעות דואר אלקטרוני בעתיד.

איך אפשר לסרב להצעה כה מפתה ומעודנת? אז מה אם האתר שלי הוא בכלל בלוג שלא רק שלא מוכר כלום, אפילו כפתור תרומה אין בו? אז מה אם בבלוג התפרסמו שתי רשימות בחצי שנה? לא אלמן ישראל ואם צהובי הראש "בחנו את האתר שלי והוא נמצא מתאים", מי אני, תולעת ולא איש, שאתווכח.

 

רגע, רגע, יש עוד. הקליקו להמשך הפוסט »

ארץ אחרת

ספטמבר 30th, 2012

אין כמו לפתוח שנה חדשה בטרוניה. אין כמו לשבור בצורת פוסטים ברטינה.

רגע, רגע, יש עוד. הקליקו להמשך הפוסט »